BilgiHAYAT.Com " Hayat Dolu Bilgi Burada "

Log On Back To Life isimli projenin katılımı ile İzmir’de gerçekleşti

08.08.2019
20
Reklam
Log On Back To Life isimli projenin katılımı ile İzmir’de gerçekleşti

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ KA2 Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı hibe desteği ile İstanbul Valiliği tarafından yürütülmekte olan 2017-1-TR01-KA201-046632 nolu ve “Log On Back To Life” isimli projenin 5. toplantısı 18-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında İzmir Yaşar Üniversitesi, Dipnot Derneği, Developmental Centre Of Thessaly, Inspectorarul Scolar Judetean Lası, Universita Dedli Studi di Milano ve İstanbul Valiliği’nden proje sorumlarının katılımı ile İzmir’de gerçekleşti. 

 

 

Reklam

Toplantıda proje kapsamında üretilen El Kitapçığı’nın ilk versiyonu değerlendirilirken proje sorumluları kendi ülkelerinde gerçekleşen proje etkinlikleri hakkındaki izlenimlerini paylaştı. Trikala’da gerçekleşen eğitmenlerin katıldığı toplantı katılımcıların geri bildirimleri esas alınarak değerlendirildi. Yine aynı toplantıda geliştirilen radyo spotlarının ilk halleri Developmental Centre Of Thessaly tarafından sunuldu. Geliştirilen radyo spotlarının proje ortaklarının ülkelerinde yayınlanması ve hazırlanan Kampanya Kutuları’nın okullara dağıtımı planlandı.

Reklam

Proje ve ortak kurumlar hakkında detaylı bilgiye, lise öğrencileri arasında problemli internet kullanım düzeyine dair araştırma raporu, lise öğretmenlerine yönelik eğitim içeriği, öğrenci ve velilere yönelik farkındalık materyalleri, öğrenci-veli ve öğretmenlere yönelik öğrenme ve farkındalık platformu www.lms.logonback2life.eu  problemli internet kullanımının teşhisi ve önlenmesi amacıyla katılımcı metodoloji ve el kitabı olmak üzere tüm proje fikri çıktılarına www.logonback2life.eu adresinden ulaşılabilmektedir.

 

 

LOG ON BACK TO LIFE (HAYATA BAĞLAN) PROJESİ

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ KA2 Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı hibe desteği ile İstanbul Valiliği tarafından yürütülmekte olan 2017-1-TR01-KA201-046632 nolu ve “Log On Back To Life” isimli projemizde; İzmir Yaşar Üniversitesi, Dipnot Derneği, Developmental Centre Of Thessaly, Inspectorarul Scolar Judetean Lası, Universita Dedli Studi di Milano ve İstanbul Valiliği kurumları yer almakta.

İNTERNET BAĞIMLILIĞI RAHATSIZLIĞI NEDİR?

 İnternet bağımlılığı rahatsızlığı, Avrupa’da ortaöğretim öğrencilerinin karşılaştığı temel problemlerden biri haline gelmiştir. Bu durum öğrencilerde bazı kısa ve uzun vadeli etkilere sahiptir. 

Okulda düşük performans ve birçok durumda erken okul terki, Duygusal Belirtiler: Anksiyete, depresyon, sahtekârlık, bilgisayar başındayken öforik duygular, programlarını uygulayamama, zaman kavramını kaybetme, izolasyon, savunmasızlık, Fiziksel Semptomlar: Sırt ağrısı, baş ağrısı, kilo alımı veya kaybı, uykuda rahatsızlıklar, karpal tünel sendromu, bulanık veya gergin görme. 

PROJEDE NE AMAÇLANIYOR?

Log  On Back To Life, internet bağımlılığı olgusuna dair bir takım boşlukları kapsamaktadır. Projenin sosyal araştırması ile ortaya çıkacak diğer boşluklar da tespit edilecektir. Log  On Back To Life projenin bağımlılığa neden olan etkenlerin teşhis edilmesi için bilimsel yaklaşıma katkı sağlaması ve politika gelişimine yardımcı olması beklenmektedir. Projenin temel önceliği internet bağımlılığı olgusunu ele almada eğitmenleri desteklemeye katkı sağlamaktır. Daha çekici bir kariyer rehberliği oluşturarak yeni teknolojilerin faydasının öğrenciler tarafından akılcı bir şekilde anlaşılması için BİT araçlarının öğretimdeki entegrasyonuna vurgu yapmak projenin amaçları arasındadır. Sonuç olarak, Log On Back To Life, önleme ve erken müdahale ile internetin uzun süreli bağımlılığa yol açan semptomların erken tedavisini destekleyecektir.

Proje ve ortak kurumlar hakkında detaylı bilgiye, lise öğrencileri arasında problemli internet kullanım düzeyine dair araştırma raporu, lise öğretmenlerine yönelik eğitim içeriği, öğrenci ve velilere yönelik farkındalık materyalleri, öğrenci-veli ve öğretmenlere yönelik öğrenme ve farkındalık platformu www.lms.logonback2life.eu  problemli internet kullanımının teşhisi ve önlenmesi amacıyla katılımcı metodoloji ve el kitabı olmak üzere tüm proje fikri çıktılarına www.logonback2life.eu adresinden ulaşılabilmektedir.

Yedi Gündem Abone Ol
Kaynak : http://www.haber7.com/egitim/haber/2883395-log-on-back-to-life-isimli-projenin-katilimi-ile-izmirde-gerceklesti

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dipnot : Web Sitemizde Haberler Kaynak Gösterilerek Paylaşım Yapmaktadır.
%d blogcu bunu beğendi: