BilgiHAYAT.Com " Hayat Dolu Bilgi Burada "

LGS 2.nakil sonuçlarını MEB bayramdan önce açıklayacak mı? Lise kayıtları…

08.08.2019
27
Reklam
LGS 2.nakil sonuçlarını MEB bayramdan önce açıklayacak mı? Lise kayıtları…

LGS 2.nakil başvuruları 05 Ağustos – 08 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. LGS ek tercihleri olarak da adlandırılan LGS nakil başvuru sonuçları içim Milli Eğitim Bakanlığı takvimi belirledi. Yerleştirmeye esas nakil döneminde herhangi bir tercihine yerleşen öğrenci önceki yerleştiği okul hakkından vazgeçmiş sayılacak. Yerleştirmeye esas 2.nakil sonuçları bayramdan önce açıklanmayacak. Belirlenen çalışma takvimine göre 10 Ağustos’ta açıklanacak. Öğrencilerin yerleştirme sonuçları eokul.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup sonuç bilgilerinde kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

 

 

Reklam

Hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül’de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

Reklam

LİSE KAYITLARI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

 

 

Lise kayıtları için gerekli belgeler okuldan okula değişmekle birlikte genel olarak şu belgeler isteniyor:

1. Yerleştirme sonuç belgesi(Mezun olunan okuldan onaylı)

2. İlköğretim Öğrenim Belgesi

3. Öğrencinin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi.(Nüfus cüzdanı kayıt sonrası iade edilecektir.)

4. Veliye ait Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.

5. Veli Adına “Yerleşim Yeri Adres Belgesi“(Nüfus Müdürlüklerinden Alınacaktır)

6. 4 Adet öğrenci kıyafeti ile çekilmiş vesikalık fotoğraf

OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH VE ARA TATİL TARİHLERİ

Okullar bu sene 9 Eylül 2019’da açılacak.18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. (Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak.)Yarıyıl tatili, 20-31 Ocak 2020 tarihlerinde olacak.İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak.6-10 Nisan 2020’de ikinci ara tatil verilecek. (Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak.)2019-2020 eğitim öğretim yılı 19 Haziran 2020’de sona erecek ve 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Yedi Gündem Abone Ol
Kaynak : http://www.haber7.com/egitim/haber/2885947-lgs-2nakil-sonuclarini-meb-bayramdan-once-aciklayacak-mi-lise-kayitlari

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Dipnot : Web Sitemizde Haberler Kaynak Gösterilerek Paylaşım Yapmaktadır.
%d blogcu bunu beğendi: